ÇARIKSARAYLAR KASABASI
ANASAYFA RESİMLER VİDEOLAR SATILIK İLANLAR HABER ARŞİVİ BELEDİYE OKULUMUZ İLETİŞİM

FACEBOOK SAYFAMIZ

www.meydanhirdavat.com

UZAYDAN GÖRÜNÜM

Sitemiz- Siyaset ve son gelişmeler

Sitemiz- Siyaset ve son gelişmeler

Tarih 06 Ocak 2014, 23:10 Editör

Elbette biz tarafız

Bu haftaki konumuzda birkaç başlığı bir den ele alıp tümüyle bağlantı kurarak yorumlamaya çalışacağım.
Yaklaşık 10 yıldır Çarıksaraylar adına yayın hayatımız devam ediyor kimine göre amatörce kimine göre Profösyönelce her halükarda Çarıksaraylılara birşeyler verebilmek için  uğraştık.  Sitemiz var olduğundan beri bu işten kazancımız harcadığımızın 100/ 1 kadar yoktur, hiçbir menfaatımızde olmadı doğru bildiğimizin arkasında durduk , Kasabadaki eksikleri gördüğümüzde yönetimleri uyararak adeta çalışmaya zorladık buna son 2 belediye başkanıda dahildir.
 
Kasabamızda haber yapmakta oldukça zorlanıyoruz her haberin bir ucu mutlaka biryerlere değiyor yada aşağı tükürsen sakal yukarısı bıyık olayını herzaman yaşıyoruz bu aradaki ince çizgiyi yakalayıp etliye sütlüye dokunmadan haber yapmak ise adeta imkansız gibi birşey.
 
Geçen sene bir haber yaptık savcılıkta süründük bu sene bir haber yaptık Bölüklerli bir vatandaş tarafından Bimer, Kaymakamlık, Valilik ve tüm resmi kurumlara şikayet edildik, evimi Jandarmalar aradı aklandık ve karşı tazminat davası açtım.
 
Yani hersene mutlaka birşekilde şikayet ediliyorum çünkü yapılan haberlerin bir ucu mutlaka birilerine değiyor.
 
                          *                                         *                                               *
 
Yerel seçimlerin yaklaşması ile son aylarda taraflar ve halkımız arasındaki ayrışmalar şekillenmeye başladı görüş farklılıkları gün yüzüne çıktı.
 
Son günlerde yapılan haberlere tarafıma aşırı derecede ağır ithamlar ve  yorumlar geliyor.
Bir belediye hizmetini yada başkanın demecini yayınlıyorum hemen karşı guruplardan  Belediye seni kaç paraya satın aldı hangi menfaatlerin icabı Sürekli Özcanın haberlerini yapıyorsun mesaj ve yorumları..
 
Diğer tarafın adaylık haberini yapıyorum bu adamın bu sitede ne işi var  sana kaç para verdi  yorumları...
 
3. guruplarsa bizden neden bahsetmiyorsun yorumları...
 
Sevgili yorumcular  birkere beni kimse satın alamaz kasabaya yapılan her hizmeti  çakılan her çiviyi duyururum bu taraf tuttuğumdan değil Çarıksaray Milliyetçisi oluşumdandır. Bu site Çarıksarayların genel sitesidir ve tüm halkına hitap eder 1 tarafı asla tutamaz , kasabada 10 tane aday olsa 10 ununda sesini duyurur, şahıs bana telefon açıp şöyle bir mesaj yayınlayalım derse ben senin halka yönelik mesajını yayınlamam diyemez.
 
Şuan 3 adayımız var 3 ünede eşit mesafedeyiz 3 ününde sesini , faliyetlerini duyuracağız 3 üde halkın gözünde neyse,  bizim gözümüzde eşittir ben senin haberlerini yapmam diyemez ,Yönetimler gelir gider biz kalıcıyız ,biz gelenilede gidenilede eşit mesafede çalışırız ve sesi oluruz.
 
Şahsım adına 15 senedir hiç belediyeye işim düşmedi , 1 tane işimi yaptırmadım, 15 senedir hiç belediye kepçesi , kamyonu ,aracı vs kullanmadım, bir tane akrabam belediyede çalışmadı, hiç kimseye ricacı olmadım son 3 başkanda biz sana bunların bir tanesini yaptık diyemez önümüzdeki yıllardada ömrüm boyunca şahsımın belediyeye işi düşmez kısacası ne işim olur benim belediye ile yada bir tarafı tutsam ne menfaatim olabilir biz bu işi para yada menfaat için yapmıyoruz ancak Ispartada belediyeye 1 olumlu haber yapıp ertesi günü fatura ile koşan çok gazeteci tanıyoruz.
 
Kaldıki ve en önemlisi kasabamızda kim kazanırsa kazansın direk ve tek muhalefet ben olacağım çünkü birdahaki dönem Çarıksaraya hizmet yarışında bende varım . bu arada tabiki kazanan kişinin kasabaya olumlu hizmetlerini duyurmaya devam ederek kol kola kasaba için çalışacağım
 
Bu nedenle son 2 aydır tarafıma yapılan hakaretleri aynen iade ediyorum benim adım yerim yurdum belli istediğiniz yerede gelirim, sitenin 10 senelik geçmişini  biranda silip siteyi küfürlerinizle kirletmeyin .
sitemizden memnun olmayan kişiler  siteye girmez olur biter, çünkü sitemiz kişilere değil tüm kasabaya hitap eder
 
*                                            *                                                  *
Çarıksaraylı Siyaseti önemsemezse.... Çarıksarayı önemsemeyen Siyasetçiler tarafından yönetilir
 
Sevgili arkadaşlar Biz Çarıksarayın tarafındayız ve herzaman Çarıksaray menfaatlerini ön planda tutarız.
 
Mahalleciliği ,Partiyi, kişisel sorunları bir kenara koyup Çarıksaraylara  en iyi hizmeti yapacak adayı destekleyelim.
 
Artık geçmişteki seçim atmosferleri geçmişte kaldı kasaba halkımız bilinçlendi ,olgunlaştı , çağdaşlaştı  kardeşin kardeşe küstüğü seçime 1 sene kala başlayan atmosferler artık yaşanmıyor kavgacı taraf kaybeder, olgun taraf kazanır eskisi gibi adam kovalamak ,mahalle beklemek ev gözetlemek, psikolojik baskı yapmak , yanında 20 tane köpek beslemek ise tamamen kaybettirir.
 
Geçmiş seçimlerde son gece bir adayın taraftarının ulu mahalle meydanda kamyon ile 100 km hızla gezmesi meydandaki kavşaktan dirift yaparak dönmesi meydanda bulunan  taraflı tarafsız herkesin tepkisini  çekmiş ve o anda en az 100 oy kaybettirmişti. 3 adayımızda yanında taşıdıkları kişilere dikkat etmezlerse taşkınlığa meydan verirlerse direk kaybederler
 
Bir tane adayımızın çok hoşuma giden bir sözü var (Ben diğer adayların  evlerine giderek ailelerinden oy isteyeceğim onlarda bizim eve gelerek ikna etsin annemin babamın oyunu alsınlar 3 ümüz kolkola girerek her mahalleye , kahveye gidelim kendimizi anlatalım ulu mahallede açık oturum yapalım kasabanın sorunlarını tartışalım ) işte bizim bu olgunluğa erişmemiz lazım
 
3 ü biyere gelirlermi bilinmez ve biraz zor görünüyor ancak 3 ününde seçmenleri şu an kol kola sokakta medeni bir şekilde geziyor hatta aynı evden  3 ünede oy verecek aileler tanıyorum kahvelerde 1 masada oyun oynayan 3 ününde taraftarları var
 
Halkımız ise Bu bir hizmet yarışıdır ve 3 ay sonra sonuçlanacak biz yine yüz yüze bakacağız diyerek fanatikliğe meydan vermeden mantıklı kararlar vermesi gerekir.
 
Peki biz tarafmıyız tabiki tarafız vatanını düşünen her aklı selim insan gibi AK Partiyi destekliyoruz Ülkemizin 15 yıl önceki haliyle şimdiki halini kıyaslıyor Ak Partinin  Ülkemize yaptığı hizmetleri hayranlıkla izliyoruz,
 
Peki biz kasabamızda tarafmıyız tabiki tarafız Halkın tarafındayız Galip Yıldız döneminide hatırlıyoruz , Ahmet Çaylı döneminide, Halil Toprak döneminide hatırlıyoruz, kasabanın dününüde gördük bu gününüde gördük yarınıda göreceğiz. Kasabaya hizmet uğruna bir çivi çakan başımızın tacıdır ve sonsuz saygı duyarız yeterki kasabaya bir hizmeti bulunsun, şu hizmetide  şu yaptı diyebilelim.
 
Çarıksaraylar 1954 te Belediye olduktan sonra başkanlık koltuğuna oturan kişilerin geçmişlerini araştırır  bir bakarmısınız adeta lanetli koltuk, ahlı koltuk, veballi koltuk bu koltukta hata yapan yok oluyor.
 
O koltuğa oturan Başkanlarımızın dikkat etmesi gerekiyor 3 bin nüfusun Yetim hakkını vebalini göz önüne alması gerekiyor.
 
Bu nedenle biz Siyasetçiden değil  Çarıksaraylardan yanayız.
 
Siz Nasılsanız Öyle yönetilirsiniz, sizede küçük bir tavsiye vereyim;
 
Olgun Belediye başkanını sevindirmek isterseniz eleştirin.
Basit Belediye başkanını sevindirmek isterseniz övün
 
Kazasız Belasız huzurlu bir seçim ortamı ve seçimden sonra birbirimizin yüzüne bakabilme dileği ile....

Bu haber 1305 defa okunmustur.

Facebook'ta paylas

KÖŞE YAZILARI

İşte Gerçek Öğretmen Sevim Örnek

İşte Gerçek Öğretmen Sevim Örnek İşte Gerçek Öğretmen Sevim Örnek

Bu seçimde AK Partiye bir ders verelim

Bu seçimde AK Partiye bir ders verelim Bu seçimde AK Partiye bir ders verelim

ÇARIKSARAYLAR IN GÜNLÜK İNTERNET GAZETESİ