ÇARIKSARAYLAR KASABASI
ANASAYFA RESİMLER VİDEOLAR SATILIK İLANLAR HABER ARŞİVİ BELEDİYE OKULUMUZ İLETİŞİM

FACEBOOK SAYFAMIZ

www.meydanhirdavat.com

UZAYDAN GÖRÜNÜM

Özelleştirin kurtulun

Özelleştirin kurtulun

Tarih 02 Ocak 2014, 09:54 Editör H.Ersan

Özelleştirin kurtulun

Bundan 6 sene önce sitemizde  bir yazı yazmıştık hatırlayanlar bilir Belediyenin verdiği hizmetlerin özelleştirilmesi hakkında;
Bizim o yazımız bugünlerde gerçek oldu ve Çiçekpınar, Göksöğüt belediyeleri İçme suyu Okunması , tamiri bakımı, aboneliği ve tahsilatlarını özelleştirdiler kısacası bu belediyeler vatandaşa 50 kuruştan sattığı suyun tonunu  bir  vatandaşa 30 kuruşa sattılar ve biz sadece 30 kuruşumuzu biliriz sen 50 kuruşa satacacaksın ancak yukarda saydığımız tüm İçme suyu Okunması , tamiri bakımı, aboneliği ve tahsilatlarını sen yapacaksın dediler ve kenara çekildiler.
 
 
Bizim belediyemizinde İçme suyu , Çöp toplama işi , Kepçe gibi zarar ettiği birimleri var.
 
*İçme suyunun komple işini özelleştirse ve toptan bir kişiye devretse tamir, patlak çatlak vatandaştan tahsil edememe yeni aboneler gibi dertlerden kurtulsa (ben sana oy verdim diyerek yıllardır su parası ödememe) vs gibi komik ancak çok masraflı ve külfetli işlerden kurtulup kişiden alacağı aylık örnek 10 bin lirayı bilse....
 
*5 personel ve 1 kamyon ile kasaba içinde fırıl fırıl yapılan çöp toplama işini bir firmaya devrederek yaptırsa firma her ay hane başı vatandaştan 5 lira toplasa belediyemizde bu işten kurtulsa....
 
*Kasabamızda 6 adet kepçe var iken vatandaşlarımızın  kepçe için belediyeye koşmalarını engellemek için kepçenin gerekirse hemen hurdaya ayrılması belediyeye senelik 50 bin lira gibi bir karı olacaktır Belediyenin kepçelik bir işi olursada çağırır kasabadan bir kepçe verir saatine 70 lira çalıştırır bu bile müthiş bir kardır.
 
bu yukarıdaki projeler gerçekleştirilirse belediyemiz kısa zamanda 4 köşe olur ve bu kaynakları kasabada yapılacak diğer projelere aktarır.
 
Ha şimdi bu saydıklarımız kısa vadede yapılırmı istense hemen yapılabilir istenmese bile engeç 10 sene içinde bu projelerin tümünün gerçekleştiğini hepbirlikte göreceğiz.
 
Örnek olarak Eskiden hastanelere kokudan pislikten girilmezdi. temizlik işi özelleşti şimdi pırıl pırıl.
 
Aynı kaliteyi kasabada yakalamak için vatandaşa daha iyi hizmet vermek için yöneticilerimizin cesaretli ve devrimci olması gerekir.

Bu haber 617 defa okunmustur.

Facebook'ta paylas

KÖŞE YAZILARI

İşte Gerçek Öğretmen Sevim Örnek

İşte Gerçek Öğretmen Sevim Örnek İşte Gerçek Öğretmen Sevim Örnek

Bu seçimde AK Partiye bir ders verelim

Bu seçimde AK Partiye bir ders verelim Bu seçimde AK Partiye bir ders verelim

ÇARIKSARAYLAR IN GÜNLÜK İNTERNET GAZETESİ